cheapest online indian pharmacy for prednisone or generic buy Prednisone with american express prednisone online no prescription fed x purchase cheap prescription prednisone buy Prednisone free consultation Buy Propecia canadian online pharmacy priligy priligy shipment to albania purchase Doxycycline doxycycline hyclate can you buy tramadol online buy Prednisone pay cod generic prednisone canada prednisone c.o.d. buy ventolin inhaler antibiotics guide ventolin inhaler coupons buy tramadol online no prescription cod antibiotics effects prednisone on line buy ventolin online usa prescribing prednisone tablets australia buy online zithromax

CORINNE BAILEY RAE The Sea
MAŁE INSTRUMENTY Antonisz
DEE DEE BRIDGEWATER Eleanora Fagan – To Billie With Love
ANDREW LLOYD WEBBER Love Never Dies

04-A-corrineCORINNE BAILEY RAE The Sea EMI

Piosenkarka, autorka i gitarzystka, okrzyknięta w Wielkiej Brytanii „największą nadzieją dekady”, nie zawiodła wielbicieli swoim drugim albumem, chociaż jego nagraniu towarzyszyły tragiczne okoliczności: dwa lata temu zmarł tragicznie mąż artystki. Ich burzliwej relacji poświęcony jest singiel „I’d Do It All Again”, jeden z najlepszych utworów w dorobku Corinne. Cała płyta ma osobisty charakter, autorski materiał brzmi przekonywująco w subtelnych, głównie akustycznych aranżacjach. Młodzieńcza fascynacja artystki Lennym Kravitzem dochodzi do głosu w „Feels Like A First Time”, balladowy charakter ma akustyczna „I Would Like To Call It Beauty”. Ta muzyka to przystępny, popularny R&B o dynamice „przyjaznej radiowym falom”. Tak mogła by brzmieć Erykah Badu, gdyby przysnęła. Lub Sade – gdyby się obudziła.

04-B-AntoniszMAŁE INSTRUMENTY Antonisz Antena Krzyku

Tak interesującej płyty z polską muzyką nie było od lat. Ale też i twórca i twórczość, która zainspirowała ten niezwykły projekt, to zjawiska absolutnie wyjątkowe. Julian Antonisz (1941-87) był autorem awangardowych filmów animowanych w technice non camera, jak również kompozytorem wykonywanej w nich muzyki. Jego utwory, niekonwencjonalne, jak wszystko, czego dotykał się Antonisz (był także wynalazcą), stały się idealnym tworzywem dla formacji Małe Instrumenty. Jest tutaj zwariowany walczyk z filmu „Jak nauka wyszła z lasu” i uroczy temat „Jak działa jamniczek”, ale duże wrażenie wywołują formy rozbudowane, jak „Pan Tadeusz, I księga”. Szalona muzyka, szalona kapela – małe instrumenty, wielka niewiadoma. I absolutny odlot, tu „Dziadowski blues” rozpoczyna się słowami: Atom na atomie, na atomie atom…

04-C-Dee-deeDEE DEE BRIDGEWATER Eleanora Fagan – To Billie With Love Universal/Emarcy

Wielka współczesna wokalistka jazzowa oddaje hołd muzyce Billie Holiday. Dee Dee, dojrzała artystka o wyraźnej osobowości, nie nagina się do stylu swojej bogini, lecz nadaje jej własny wyraz. I odnosi imponujący sukces. Przypomina takie tematy, jak „Lady Sings The Blues” czy „Lover Man”, ale jej wykonania różnią się od oryginałów większą dynamiką i mniejszym dramatyzmem, co nadaje im współczesny wymiar nie obierając nic z ponadczasowości. Wokalistka wiele zawdzięcza swoim muzykom. Jej kwintet nadaje pieśniom Billie Holiday nowoczesny drive, a pośród instrumentalistów wyróżnia się saksofonista i flecista, James Carter (m.in. partia fletu w „Don’t Explain” i solo na alcie w „God Bless The Child”). Płytę zamyka przejmujący protest-song „Strange Fruit”, z mroczną partią klarnetu basowego i żałobnym kontrabasem.

04-D-LNDANDREW LLOYD WEBBER Love Never Dies Universal (2CD)

Pozostawmy na boku sam pomysł: musicalowy sequel do „Upiora w operze”. Płyta zawiera bowiem muzykę, na którą miliony miłośników Lloyda Webbera czekały od lat. Ta natomiast nigdy nie zawodzi. Są w niej elementy nostalgiczne („The Coney Island Waltz”), zabawne („Dear Old Friend”), retro („Heaven By The Sea”), rockowe („The Beauty Underneath”). Jest prawdziwie porywająca (i bardzo teatralna) konfrontacja rywali „Devil Take The Hindmost”. I nie zabrakło natychmiastowych przebojów, jak solowe popisy Upiora („Til I Hear You Sing”) i Christine (tytułowe „Love Never Dies”) – w tych rolach rewelacyjnie śpiewający aktorzy, Ramin Karimloo i Sierra Boggess. Autor tych słów miał szczęście obejrzeć nowy musical Lloyda Webbera jeszcze przed oficjalną premierą – widowisko jest doprawdy… imponujące. Upiór kontratakuje.

[ZWIERCIADŁO, 2010]

Muzyka łagodzi - Słuchając

Naszą witrynę przegląda teraz 39 gości