cheapest online indian pharmacy for prednisone or generic buy Prednisone with american express prednisone online no prescription fed x purchase cheap prescription prednisone buy Prednisone free consultation Buy Propecia canadian online pharmacy priligy priligy shipment to albania purchase Doxycycline doxycycline hyclate can you buy tramadol online buy Prednisone pay cod generic prednisone canada prednisone c.o.d. buy ventolin inhaler antibiotics guide ventolin inhaler coupons buy tramadol online no prescription cod antibiotics effects prednisone on line buy ventolin online usa prescribing prednisone tablets australia buy online zithromax

LES-MIS-grupa-100h
"LES MISÉRABLES"

Teatr Muzyczny ROMA od ponad 10 lat lat...

...proponuje polskiej publiczności premiery światowej klasyki musicalowej.
Tylko najważniejsze dzieła i wyłącznie we własnych inscenizacjach.

Wystawiliśmy m.in. „Miss Saigon” (2000), „Grease” (2002), „Koty” (2004), „Taniec Wampirów” (2005), ostatnio zaś „Upiora w operze” (2008).

Reżyser tych przedstawień, Wojciech Kępczyński, współpracował z największymi twórcami teatralnymi w świecie – od Camerona Mackintosha po Romana Polańskiego. Polski artysta cieszy się osobistym zaufaniem dwóch największych współczesnych twórców musicali: Lorda Lloyda Webbera (który zezwala na wersję non-replica swoich musicali jedynie w wyjątkowych przypadkach) oraz Claude-Michela Schönberga, kompozytora popularnego w całym świecie „Miss Saigon”.

Największym dziełem Claude-Michela Schönberga jest musical „Les Miserables”, oparty na słynnej powieści Victora Hugo, „Nedznicy”. To gigantyczne dzieło teatralne jest bardzo wierną adaptacją klasycznej ksiązki, pozostającej do dziś w kanonie lektur szkolnych. Co więcej, musical „Les Miserables” już dwa lata temu osiągnął w Europie status „największego musicalu wszech czasów”, przejmując palmę pierwszeństwa od „Upiora w operze”. W dniu 8 października 2006 roku – w 21 lat od premiery – stał się najdłużej granym musicalem w historii londyńskiego West Endu. Na nowojorskim Broadwayu „Les Miserables” jest trzecim przedstawieniem w dziejach, ustępując jedynie „Kotom” (miejsce drugie) i „Upiorowi w operze” (miejsce pierwsze).

Wystawienie „Les Miserables” przez Teatr Muzyczny ROMA – ponownie: we własnej, oryginalnej inscenizacji w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego – planowane na wiosnę 2010 roku, jest więc naturalną konsekwencją polityki repertuarowej realizowanej w teatrze, który skutecznie zbliżył polską scenę muzyczną do światowego poziomu.

Musical „Les Miserables” jest wielkim wyzwaniem inscenizacyjnym – bogata akcja powieści, rozgrywającej się w wielu miejscach na przestrzeni wielu lat, wymaga od realizatorów nieskrępowanej wizji i poważnych środków. Wystawiając „Upiora w operze” TM ROMA, dowiódł, że zdolny jest udźwignąć wyzwania tej miary.

Jest jeszcze jeden niezwykle istotny aspekt. „Les Miserables” to wielka literatura na musicalowej scenie. Ta z najwyższej półki. Powieść Victora Hugo to absolutna klasyka europejskiego romantyzmu, a jej przesłanie jest wiecznie aktualne. „Nędznicy” mówią o podstawowych ludzkich wartościach, tych na których wcześniej wyrosły idee Rewolucji Francuskiej. Autor zadaje podstawowe pytania o istotę dobra i zła oraz o moralne przesłanki wymiaru sprawiedliwości. Nowoczesne społeczeństwo jest w pewnym sensie realizacją ideałów, o jakie walczą bohaterowie powieści, co niestety nie musi oznaczać, że ich życiowe rozterki należą już do przeszłości...

Musical „Les Miserables” wyróżnia także liczba przebojów, które z niego pochodzą, m.in. I Dreamed a Dream, Who Am I?, One Day More, A Heart Full of Love, Stars, Bring Him Home, Do You Hear the People Sing?, Master of the House oraz On My Own. To rzecz niemal bez precedensu w dziejach gatunku, aby jedna produkcja teatralna dała tak wiele utworów o statusie światowych musicalowych hitów.

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/10,88291,8376077,Les_Miserables_w_Romie.html

p3-D-03

Musicale I - Les Miserables

Naszą witrynę przegląda teraz 72 gości